„Azonnal riadót fogunk fújni” – Bécsben már készülnek a harcra, Magyarországra mutogatnak
Folytatódik a hadjárat az új kancellár ellen.
Alaptörvényt módosítana kvótaügyben a Jobbik a népszavazás helyett, mivel ez utóbbi költséges és eredményessége nem biztosított – fejtette ki Staudt Gábor, a Jobbik frakcióvezető-helyettese szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. A népszavazási hajlandóságot csökkenti a Jobbik szerint, ha a parlament négyötöde egyetért a szavazásra bocsátott kérdésben.
A Jobbik a népszavazást követően is szükségesnek tartja az alaptörvény módosítását a kötelező betelepítési kvótával kapcsolatban – közölte Staudt Gábor frakcióvezető-helyettes szerdai budapesti sajtótájékoztatóján, miután a parlament igazságügyi bizottsága nem vette tárgysorozatba javaslatukat.
A politikus felidézte, hogy a referendum kérdését szerették volna szó szerint beemelni az alaptörvénybe, elkerülve ezzel a népszavazással járó költségeket és annak kockázatát, hogy nem lesz eredményes a voksolás. Szerinte alacsonyabb a szavazói hajlandóság, amikor az emberek látják, hogy a parlament négyötöde ugyanazon az állásponton van. Staudt Gábor jelezte, hogy a plenáris ülésen is kezdeményezik a javaslat tárgyalását. A népszavazás is oda vezet, hogy ősszel alaptörvényt kell módosítani, mert ez a legstabilabb megoldás – érvelt.
A jobbikos politikust kérdezték arról is, hogy a Hír TV felvétele szerint Rubovszky György kereszténydemokrata politikus Áder János államfő újraválasztásáról beszélgetett egy képviselőtársával, és úgy fogalmazott: „közölték, hogy nem létezik, hogy újraválasszák, a Viktor nem engedi”.
Staudt Gábor ezt „ritka őszinte pillanatként” jellemezte, és fájónak nevezte azt, ha egy ember döntésétől függ, ki lehet köztársasági elnök. Hozzátette: azért kezdeményezték a közvetlen államfőválasztást, hogy az embereknek dönthessenek és ne a parlamenti többség, amely a miniszterelnök kérése szerint voksol. Megjegyezte azt is, kíváncsi lenne arra a listára, amin az szerepel, mit enged és mit nem enged a kormányfő. „Jó lenne tudni mi az a mozgástér, amiben egy országgyűlési képviselő mozoghat” – fogalmazott, kifejtve: másként állnának a dolgokhoz, ha tudnák, hogy egy ember szimpátiáját kell elnyerniük.